تبلیغات

مراقبت از پوست چرب(پارت 2)

پوست-چرب ار ۲۵, ۱۳۹۷ ۰ بازدید

مراقبت از پوست چرب (پارت 2)

اگر پوست شما در برخی قسمتها مثلاً گونه یا بینی یا چانه، منافذ باز و نازیبایی دارد. برای برطرف شدن این حالت باید 4 توصیه زیر را انجام دهید :

ماساژ مرتب پوست کمپرس آب گرم هفته ای 2 بار استفاده از ماسک آلوی قرمز (7 عدد آلوی قرمز بی هسته + 10 قطره روغن بادام که باید بمدت 20 دقیقه روی پوست بماند و سپس آن را با گلاب پاک می کنیم) شستشو با آب گرم و صابون و روزی یکبار تمیز کردن پوست با پنبه الکلی

هنگام شب حتی المقدور از هیچ کرمی استفاده نکنید چون منافذ پوست را می بندد و برای آن مضر است مگر اینکه پزشک تجویز کرده باشد. هنگام صبح، پس از برخاستن از خواب پوست خود را با آب گرم بشویید. اگر خواستید از شیرپاک کن استفاده کنید حتماً با پزشک مشورت نمایید چون فقط شیر پاک کن های مخصوص پوست چرب را می توانید مصرف کنید پس از استفاده از شیر پاک کن، پوست خود را با یک تکه پنبه یا پارچه تمیز آغشته به آب معدنی یا آب چشمه تمیز کنید، آب شهر چندان مناسب نیست چون دارای املاح و کلر است و در صورت استفاده حداقل 3 دقیقه در ظرف بماند تا کلر آن خارج شود.

هر روز بعدازظهر صورت خود را با آب گرم و صابون بشویید. به این ترتیب چربی اضافی از سطح پوست حذف می شود.

در انتخاب کردن باید بسیار محتاط و دقیق باشید و با پزشک مشورت کنید چون بسیاری از کرمها که خیلی چرب هستند موجب تشدید چربی پوست و ایجاد جوش می شوند. بطور کلی باید از کرمهای خشک یا کم چربی استفاده کنید. استفاده از مواد آرایشی مایع هیچگونه نگرانی ندارند و مفید نیز هستند چون چربی را کم می کنند ولی پودرها و کرم ها را با احتیاط مصرف کنید زیرا منافذ پوست را می بندند و چون پوست شما دارای چربی بیش از حد است بسرعت این چربی در پوست نفوذ می کند و بصورت جوشهای مقاوم در می آید.

دسته‌بندی‌ها: پوست و مو

تبلیغ

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار